

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 9.2 mm |
| Length | 18.3 mm |
| Width | 18.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 14.6 mΩ |
| Height | 9 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Self Resonant Frequency | 10.5 MHz |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 14.6 mΩ |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 22 µH |
| Core Material | Metal Composite |
| inductance tolerance | 20 % |
| Saturation Current | 11 A |
| Current Rating | 11 A |
Stock: 2050
Distributors
pcbx
Unit Price$3.66636
Ext.Price$3.66636
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.66636 | $3.66636 |
| 10 | $3.59146 | $35.91460 |
| 25 | $3.37870 | $84.46750 |
| 50 | $3.17853 | $158.92650 |
| 100 | $2.73679 | $273.67900 |
